Nagrywaj jak profesjonalista

tajemnice operatorki
operatorka.png

Jeśli jesteś kreatywny, masz poczucie estetyki, świetne pomysły i techniczny dryg, powiemy Ci jedno – jak dobrze, że jesteś! Stworzyliśmy ten kurs właśnie dla takich osób jak Ty!


 

Nagrywanie filmów wydaje się być bardzo prostą sprawą, przecież wystarczy wyjąć z kieszeni telefon, skierować go przed siebie i włączyć nagrywanie, a reszta zrobi się sama, no nie?

I tak, to prawda, nagrywanie filmów jest banalne, ale nagrywanie DOBRYCH filmów, które inni będą oglądać z przyjemnością a nawet opadniętą szczęką… oj to wymaga już sporej dawki wiedzy i umiejętności! Ale jeśli wyczuwasz w sobie potencjał albo może już nawet słyszałeś od innych, że masz talent, to nie możesz go zmarnować. Rozwijanie swoich video-umiejętności to extra przygoda!

Na kursie:

  • Poznasz podstawową wiedzę operatorską, dowiesz się jak mieć pełną kontrolę nad kadrem (luzik, pojęcie kadru też Ci wytłumaczymy)

  • Pokażemy Ci jak jako operator możesz wzbudzać w widzach konkretne emocje np. niepokój lub podekscytowanie

  • Dowiesz się jaki sprzęt filmowy może Ci pomóc w tworzeniu coraz to bardziej profesjonalnych produkcji

  • Zdradzimy Ci sprawdzone tricki operatorskie, które na każdym zrobią wrażenie!


 

Dodatkowo na kursie poruszymy tematy związane z pracą oświetleniowca i dźwiękowca. Nagrywając na YouTube często te obowiązki spadają właśnie na operatora kamery, dlatego powiemy Ci jak zadbać o dobry dźwięk w filmie, a także pokażemy jak ważne jest światło w filmie i jak dzięki kontrolowaniu go możemy tworzyć przyjemne dla oka scenerie. Swoją drogą ciekawe czy wiesz już czym jest sceneria, sprawdzimy to już niebawem! ;)

 

Po skończeniu kursu, chwytając aparat zaskoczysz wszystkich! Żadne ustawienia nie będą dla Ciebie trudnością, wiesz dlaczego? Bo opowiemy sobie o 4 najważniejszych parametrach aparatu!

 

Chcesz aby tło było rozmazane a postać na pierwszym planie ostra - proszę bardzo.

Denerwuje Cię, że filmy nagrywane w nocy przy sztucznym świetle często są zbyt pomarańczowe - możesz już o tym zapomnieć, jest na to sposób!

Zastanawiasz się dlaczego nagrywając tym samym aparatem w słoneczne dni filmy wydają się mieć lepszą jakość niż gdy nagrywasz nim coś wieczorem? - to także wyjaśnimy.

 

Całą wiedzę nabędziesz spędzając fantastyczny czas z kilkuosobową grupą rówieśników i Opiekunem Twojego Talentu. Czeka Cię tona dobrej zabawy i dużo kreatywnych ćwiczeń!

Wpadaj, chętnie zarazimy Cię naszą zajawką do operatorki! :D